KONST / Litografier / Litografi 14456084
*
nr 1445 6084
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, + bok, Segelbåt, oramat löst blad. Signerad, numrerad 173/200, bladets mått: 21x27 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:54:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 22:41:44
1
100 kr
31/1 16:22:33
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok grafik gustav rudberg litografi litografier marin marinmotiv oramat löst blad segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
nr 1445 6084
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, + bok, Segelbåt, oramat löst blad. Signerad, numrerad 173/200, bladets mått: 21x27 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 22:41:44 | 1 | 100 kr |
31/1 16:22:33 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok grafik gustav rudberg litografi litografier marin marinmotiv oramat löst blad segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10